Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:
7:30 AM (angielska)

Wtorek:
Nowenna do św. Józef
7:00 PM (polska)

Piątek: 
Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
7:00 PM (polska)

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Pobierz nasz biuletyn

 hall

Aktualności

Dzieci z NJ dla Dzieci z Rzeszowa

bal 25 20180429 1998977210Grupa Świętej Faustyny i Jezusa Miłosiernego, działająca przy kościele św. Józefa w Hackensack w New Jersey, zorganizowała w niedzielę 15 kwietnia w Polskim Domu „Cracovia Manor” w Wallington, NJ Bal Charytatywny na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie.

Celem organizatorów balu była pomoc dla przebywających w tym domu ciężko chorych dzieci, aby ostatnie chwile ziemskiego życia mogły przeżyć w warunkach godziwych i w atmosferze pełnej miłości. TUTAJ można znaleść więcej zdjęć. 

 Originalny artykul mozna znalesc na: http://www.nj.bialyorzel24.com/new-jersey/art,209,dzieci-z-new-jersey-dzieciom-w-rzeszowie.html

Darczyńców i życzliwości było wiele

Gości powitali Grażyna Ożarowska (po polsku) i Mateusz Ziarnik (po angielsku). Podziękowali wszystkim osobom i firmom, które pomagały przy organizacji balu i wsparły organizatorów darami rzeczowymi na loterię, aukcję oraz finansowymi. A byli to: sklepy Bratek, Piast, Krakus, Garfield Bakery i Orzełek w Garfield, NJ, Polonia Bakery i Tomi Bakery w Passaic, NJ, Banaś Bakery w Wallington i Mullers Bakery w Cliffside Park, NJ oraz sklep Syrena w Linden, NJ; Cafe Riviera z Greenpointu; sklep Ziółko i księgarnia św. Jacka w Clifton, NJ. Podziękowali też za dary salonowi fryzjerskiemu Evolution w Garfield oraz menadżerowi sklepu meblowego w Passaic należącego do sieci Ethan Allen Furniture. Gorące słowa podziękowania padły też dla darczyńców, którzy wpłacili czeki: Klubowi Polskiemu w Mahwah, NJ ($300), Sons of Poland Benevolent Fund oraz Dorocie Wieczerzak ($500). W każdym balu, w tym ostatnim również, uczestniczyła lekarz pediatra Marzena Bona, która w tym roku przyprowadziła ze sobą 24 osoby.

– Dziękujemy za wszystkie prezenty bezinteresownie ofiarowane przez wielu z Was, za ofiary pieniężne, za modlitwę i za to, że jesteście z nami – powiedziała Grażyna Ożarowska. – W sposób szczególny chcemy podziękować Małgosi Ziarnik za jej ogromne zaangażowanie w zorganizowanie tego balu. Jej mężowi Emilowi dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie żony, dziękujemy też całej rodzinie za pomoc – podkreśliła.

Pani Grażyna napisała z tej okazji specjalny wiersz. Oto jego fragment:

Dziękujemy Tobie Panie za akt miłosierdzia Twego,
że nas tutaj wszystkich zgromadziłeś
z myślą o dzieciach z Hospicjum Rzeszowskiego.
Wszystkie przeszkody zabrałeś,
ludzi życzliwych oraz całe rodziny dałeś:
mamę, tatę, dzieci i wnuczęta,
aby była do dobra wspólna zachęta.
Dziękujemy za każdy czyn lub gest Wasz
W ten bal zainwestowany –
modlitwę, słowo, jałmużnę czy inne plany.
Są one jak otwarte do nieba bramy,
bo najmniejszy uczynek z serca ofiarowany
jest w oczach Boga wielki i wspaniały.
Niechaj żółte żonkile, symbolizujące pola nadziei,
Uświadamiają nam i przypominają o ludziach
pogrążonych w ziemskiej bezradności i beznadziei...


Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci otacza opieką nieuleczalnie chore dzieci i młodzież. Jest to fundacja charytatywna, pragnąca nieść pomoc najmłodszym, którzy znajdują się w fazie terminalnej choroby. Otacza opieką zarówno chore dzieci, jak i ich rodziców i rodzeństwo. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest jedną z Organizacji Pożytku Publicznego, na którą oddać można jeden procent podatku. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczane są na podniesienie jakości życia małych pacjentów oraz otoczenie ich jak najlepszą opieką. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a niesie pomoc podopiecznym, wobec których medycyna jest bezsilna. Zachęcamy do wspierania działalności Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz oddawania 1% podatku dla dzieci chorych na raka oraz inne ciężkie i nieuleczalne schorzenia. Adres:

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
ul. Lwowska 132
35-301 Rzeszów
woj. podkarpackie
Polska
tel. 17 853 48 18
fax 17 875 12 52
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji na stronie www.hospicjum-podkarpackie.pl.

Wiecej informacji można znaleść na: http://www.nj.bialyorzel24.com/new-jersey/art,209,dzieci-z-new-jersey-dzieciom-w-rzeszowie.html

Facebook

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
założony w 1909