Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:
7:30 AM (angielska)

Wtorek:
Nowenna do św. Józef
7:00 PM (polska)

Piątek: 
Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
7:00 PM (polska)

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Aktualności

Pielgrzymka do Polski

JezusiFaustynaZapraszamy do udzialu w Pielgrzymce "Śladami Świętej Siostry Faustyny" w dniach od 1-15 lipca 2018 r. w Polsce i Litwie. Sama piegrzymka trwa 9 dni od 1 do 9 lipca z Ksiedzem Janem Reczkiem i s. Stasia. Po niej, od 9 do 15 lipca, przewidziany zostal pobyt w Ryniasie kolo Zakopanego w tym 2-dniowe rekolekcje z o. Pawlem Drobotem i s.Lena. Pozostale dni przeznaczone zostana na zwiedzanie naszych pieknych polskich gór. Pierwsze spotkanie organizacyjne juz w sierpniu. Czytaj dalej by zapoznac sie ze szczególowym planem.

KRZESZOWICE – ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC – PŁOCK – WARSZAWA – BIAŁYSTOK – WILNO – TROKI – STUDZIENICZNA – GIETRZWAŁD – KRZESZOWICE – KRAKÓW - ŁAGIEWNIKI KRZESZOWICE – ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC – PŁOCK – WARSZAWA – BIAŁYSTOK – WILNO – TROKI – STUDZIENICZNA – GIETRZWAŁD – KRZESZOWICE – KRAKÓW - ŁAGIEWNIKI 

I część
1-9 lipca 2018
z Ksiedzem Janem Reczko i S. Stasia Dąbrowska 

Dzień 1, Niedziela 1 lipca 2018 r.: Przylot do Polski, Krzeszowice Przylot na lotnisko w Krakowie – Balicach. Spotkanie z Pilotem pielgrzymki i przejazd do Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego w Krzeszowicach k. Krakowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2, Poniedziałek 2 lipca 2018 r.: Krzeszowice
Przylot na lotnisko w Krakowie – Balicach. Spotkanie z Pilotem pielgrzymki i przejazd do Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego w Krzeszowicach k. Krakowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, Wtorek 3 lipca 2018 r.: Świnice Warckie, Głogowiec 
Po śniadaniu odbierzemy lunch pakiety i wyruszymy do Świnic Warckich. Po dotarciu nawiedzimy kościół św. Kazimierza, w którym została ochrzczona Helena Kowalska. W tym kościele przystąpiła również do pierwszej spowiedzi i Komunii św. W 2002 r. podniesiono kościół parafialny do rangi diecezjalnego Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny. Następnie udamy się do wsi Głogowiec – tutaj Marianna i Stanisław Kowalscy w 1900 r. zbudowali dom, w którym przyszło na świat dziesięcioro dzieci, a wśród nich niosąca światu Orędzie Miłosierdzia – św. Faustyna. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w Płocku. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, Środa 4 lipca 2018 r.: Płock, Warszawa 

Po śniadaniu w Płocku, w którym rozpoczęła się prorocka misja Świętej Faustyny Kowalskiej zobaczymy klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przebywała siostra Faustyna. Nawiedzimy także Sanktuarium tzw. Betlejem Miłosierdzia Bożego – miejsce pierwszego objawienia Pana Jezusa w 1931 r. Następnie udamy się do Warszawy, zatrzymując się po drodze na obiad. Po dotarciu odwiedzimy Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym od 1925 r. przebywała siostra Faustyna. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w Białymstoku. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5, Czwartek 5 lipca 2018 r.: Białystok, Wilno
Po śniadaniu nawiedzimy białostockie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz grób bł. Ks. Michała Sopoćki - Apostoła Bożego Miłosierdzia. Odwiedzimy również Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego - miejsce, gdzie bł. Ks. Sopoćko zakończył swoje życie. Później udamy się w kierunku Wilna, zatrzymując się po drodze na obiad. Po dotarciu w godzinach wieczornych do hotelu w Wilnie - zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6, Piątek 6 lipca 2018 r.: Wilno, Troki
Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Wilna. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem. To właśnie w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia po raz pierwszy publicznie wystawiono obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany według wskazówek siostry Faustyny. Zobaczymy także klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przebywała Siostra Faustyna, kiedy Pan Jezus podyktował jej słowa Koronki. Potem nawiedzimy kościół Świętego Piotra i Pawła oraz kościół Świętego Ducha, gdzie znajduje się Obraz Jezusa Miłosiernego. Obiad. Następnie przejedziemy na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno oraz wielu Polaków związanych z Wilnem. Dalej przejedziemy do Trok, gdzie znajduje się zamek wzniesiony przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do hotelu w Wilnie - kolacja i nocleg.

Dzień 7, Sobota 7 lipca 2018 r.: Studzieniczna, Gietrzwałd
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej - Matki Kościoła w Studzienicznej. Jest to miejsce słynące z cudownego obrazu Maryi oraz piękna przyrody i ciszy pustelni sprzyjającej zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 r. nawiedził je św. Jan Paweł II. Obiad. Następnie wyruszymy do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawienia Maryjne - jedyne na ziemiach polskich oficjalne uznane przez władzę kościelną. Po dotarciu nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz kapliczkę wybudowaną w miejscu objawień Maryi. Po kolacji w Domu Pielgrzyma zakwaterowanie i nocleg w Domu Fundacyjnym mieszczącym się na terenie Sanktuarium.

Dzień 8, Niedziela 8 lipca 2018 r.: Gietrzwałd, Krzeszowice
Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego w Krzeszowicach k. Krakowa. Po drodze zatrzymamy się na obiad. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 9, Poniedziałek 9 lipca 2018 r.: Kraków - Łagiewniki Po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Po nawiedzeniu Sanktuarium nastąpi przejazd  na Rynias koło Zakopanego w malownicze miejsce gdzie bedziemy przezywać 2 dniowe rekolekcje z O Pawlem Drobotem i S. Lena a następnie czas do odpoczynku i zwiedzania naszych pięknych gór   Wylot niedziela 15 lipiec i powrot do naszych  rodzin z przesłaniem,,nieśmy  z radoscia dobra nowinę  bo Jezus zyje i jest z nami w kazdej chwili naszego zycia .

II cześć 
9-15 lipica  2018
RYNIAS koło ZAKOPANEGO  z ojcem PAWLEM  DROBOTEM

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
założony w 1909

Pobierz nasz biuletyn

Z galerii