Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:
7:30 AM (angielska)

Wtorek:
Nowenna do św. Józef
7:00 PM (polska)

Piątek: 
Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
7:00 PM (polska)

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Pobierz nasz biuletyn

 hall

Aktualności

IV Bal Charytatywny

bal 66 20170831 1334957253W niedzielę  11 czerwca odbył się w Cracovia Manor IV bal z którego  dochód został przeznaczony dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w  Rzeszowie. Gości zebranych powitała  w imieniu grupy modlitewnej Św s. Faustyny i Jezusa Miłosiernego działającej przy Kościele Św Józefa w Hackensak, Władysława Wyka. W języku angielskim powitał gości zebranych Mateusz Ziarnik. Głos p Janiny Jaron założycielki Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego pod koniec powitania załamał się, jestem bardzo wzruszona tym ze chcecie nam pomoc powiedziała . Tak bardzo potrzebujemy środków na dalsza realizację naszych celów dlatego tym bardziej podziwiam was ze właśnie dzisiaj dla nas po raz czwarty  zbieracie. Dziękuje wam powiedziała na koniec i rozpłakała się. Bawiliśmy się wraz z dziećmi do 8 pm. Był to wspaniały dzień dla rodzin obecnych które swoim przyjściem dołączyły się do pomocy tym najmniejszym , którzy są już w drodze do Pana. Wiem, ze takie akcje milosierdzia bardzo jednoczą ludzi razem  i uwrażliwiają nas na potrzeby drugiego człowieka. TU są wiecej zdjec.

Dziękuje wszystkim za wszystko a szczególnie za ,, wielkie serce  Rodaków  " które nas łączy .Ta jedność jest nam bardzo  potrzebna szczególnie tutaj na emigracji. Ta jedność to miłość bliźniego której każdy szuka ,bo bez miłości nie potrafimy żyć. Jakże  na czasie są słowa Śp Ks Jana Twardowskiego: ,,Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą''. Niech te słowa zostaną w pamięci nas wszystkich  żyjmy  wiec już teraz tutaj na ziemi wiecznością, a wtedy każde rozstanie  z bliską nam osobą nie będzie rozpaczą. Dziekuje w im grupy Kacprowi DJ który zagrał nam charytatywnie i poprowadził zabawy dla naszych milusińskich. Pani Aneta Sudol-Pierog wraz  z Panią Mają Nowak malowały twarze dzieciom  charytatywnie. Mieliśmy magic mirror ...i każdy mógł sobie sam lub z rodzina zrobić pamiątkowe ,śmieszne zdjęcie.  Niespodzianką  balu był p Andrzej Bator (światowej sławy  baryton ) który na balu charytatywnym w Cracovia Manor Wallington NJ   dla Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie  zaśpiewał 4 utwory w tym  Santa Maryja. Dzięki hojności wielu osób mieliśmy mnóstwo zabawek i każde z dzieci zostało obdarowane zabawką którą  sobie wybrało. Dziękuje Piotrkowi Sadlocha za piękne zdjęcia i firm z balu,Zenkowi Staniek za możliwość udostępnienia    powitania prosto z hospicjum i wszystkim którzy byli zaangażowani aby ten kolejny bal byl dniem radości   dla tych którzy chcą wesprzeć to piękne dzieło pomocy potrzebującym. W imieniu grupy modlitewnej dziekuje  sponsorom: Banas Bakary, Cafe Riviera, Garfield Bakary, Millers Bakary,. sklep Piast, Bratek, Krakus, Syrena. Dziękujemy P. Wiesi z kwiaciarni Dalhia za piękny bukiet kwiatów, Irence Adamczyk za czekoladowe lizaki i pomoc w kuchni Grażynie Ozarowskiej za charytatywne kelnerowanie oraz  wszystkim którzy ofiarowali zabawki. Dziekuje pani Joli Mazurek manager of Ethan & Allen za donacje. Dochód z balu wyniósł $8300 :) Dziękuje wszystkim którzy złożyli donacje dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Dziękuje tym którzy przyjechali z Nowego Yorku i Pensylvani. Wielkie Bóg zapłać i do zobaczenia na 5 tym balu już na drugi rok.

Dziękujemy za donacje: Danusi Malec ,Marianowi i Danieli Wiecek ,Kasi i Andrzejowi Radkowskim ,Marzannie i Witkowi Kopacz ,Marcie Dlugosz Wandzie  Sudol ,Irenie  Adamczyk  , Malgosi Tokarskiej  p .Mojek ,Krystynie Dul  ,Grażynie Ozarowskiej ,Eli Kołakowskiej ,Teresie  Warren, Teresie  Weinstein ,Danusi LaRose ,Markowi i Bogusi Boksz,Reni i Andrzejowi Rząca ,Bogusi Stopka ,Beacie ,p Blok,p.Bozenie Kotula ,M.M.Kapucinskim,K.L. Kapucinskim ,Kasi Wożniel, Zofii Tomczyk ,Teresie Marek,Andrzejowi Wojdyla ,Barbarze Kroczka ,Natali i Robertowi Malek ,Danusi Zarzeckiej ,Dorocie Frank ,Czesławie Chmielewskiej ,Marzenie Czachor ,K.Florczynski ,Eli Kowal ,Agnieszce Fuglewicz,Ewie Oszczepinskiej , Dinja Shah ,Liz Highbee ,Izie Sito ,Alinie Smrek,Ks.Wieslawowi Strzadala ,Ks Włodzimierzowi Łaś,Gabriel Meller,Henryce Orzechowskiej,Janinie Biziak,Joannie i Piotrowi  Jabłoński ,Malgosi i Michael  Masney ,Maciejowi i Angela Radkowski. Msza Św  dziękczynna  w int wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomogli dzieciom odbędzie się już na drugi tydzień na terenie Hospicjim Dzieciecego w Rzeszowie. Pamietajmy słowa Św Augustyna 

,,do nieba idziemy nie droga lecz miłością ,,

Facebook

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
założony w 1909