Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

Sekretarka:
Pani Grażyna Druciak

Porządek Mszy św.

 

Poniedziałek, Środa, Czwartek:
7:30 AM (angielska)

Wtorek:
7:00 PM (polska)*
*Nowenna do św. Józefa
15 minut przed Mszą św.

Piątek:
7:00 PM (polska)**
**Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Aktualności

Kontynuacja III etapu.

 

Drodzy Parafianie jesteśmy na etapie III, przywracania normalności do naszych świątyń.     Pragnę poinformować, dla większości z was przypomnieć, że już normalnie sprawowane są msze święte w tygodniu, oraz msze święte niedzielne licząc od soboty wieczorem. Pozostają jednak w mocy pewne restrykcje; ograniczona ilość osób wiernych którzy mogą brać udziału w Eucharystii do 50 osób, również wymagana jest w kościele maska na twarz. Przy wejściu do kościoła są środki dezynfekujące. Kolekta nie jest zbierana w tradycyjny sposób, jednakże ofiarę na czele kościoła można złożyć przy wejściu lub przy wyjściu z kościoła do koszyczków. Wymagane są też dodatkowe środki mające na celu podnieść bezpieczeństwo w naszych świątyniach. Kochani pragnę poinformować, że w naszym systemie chłodzenia i ogrzewania zamontowaliśmy profesjonalne filtry, mające na celu wysterylizowanie powietrza, które jest wtłaczane do kościoła. Zimne powietrze w lecie, a w zimie ciepłe, po przejściu przez strefę światła ultrafioletowego / filtry UV/ jest sterylnie czyste, zabijane są wszelkie bakterie, drobnoustroje, wirusy, powtarzam powietrze jest sterylnie czyste. Taki sam rodzaj filtrów stosuje się w salach operacyjnych w szpitalach, gdzie wymagane jest sterylnie czyste powietrze. Instalacja ta została zamontowana dzięki pomocy naszych parafian i nie tylko. Za szybką reakcję na podniesienie stanu naszego bezpieczeństwa składałem im stokrotne Bóg Zapłać.

Chciałem również poinformować o frekwencji na niedzielnych Mszach świętych w czasie ostatnich dwóch niedziel.

 

Sobota 27 czerwca 5:30 – 13 osób. Niedziela 28 czerwca 9:30 – 39 osób. Godz. 11:00 - blisko 50 osób.

Sobota 4 lipca 5:30 – 11 osób. Niedziela 5 lipca 9:30 - 37 osób Godz. 11:00 – 32 osoby.

Jak pokazują nam liczby, najmniej liczna jest sobotnia msza święta o godzinie 05:30pm, również niedzielna msza święta angielska godzinie 09:30am nie przekracza ilościowo 50 osób. Drodzy parafianie choć nadal jesteśmy mocno ograniczeni w naszej wolności normalnego działania, zachęcam jednak do wspólnej modlitwy, do odbudowy naszych normalnych ludzkich zachowań i braterskich więzi. W razie konieczności, gdyby suma wiernych przekroczyła limity, zostanie odprawiona dodatkowa msza w niedzielę.

Związku z tym, że chłodzenie w lecie, ogrzewanie w zimie, będzie używany nie tylko dla naszego komfortu, ale i dla naszego bezpieczeństwa, będziemy ponosili dodatkowe koszty wydłużonego czasu używania i chłodzenia i ogrzewania. Prosiłbym o pomoc w pokryciu dodatkowych kosztów.

Jest również przykra wiadomość po ponad trzech latach, wspólnej pracy żegnamy się z panią Pauliną Raczkowską naszą organistką. Pani Paulina na stałe wyjeżdża do Polski w związku z tym, dopóki nie znajdziemy zastępcy pani Pauliny, będziemy musieli sobie jakoś bez niej radzić. Serdecznie dziękuje Pani Organistce, za lata służby dla naszej wspólnoty parafialnej myślę, że wszystkim mam będzie pani brakowało. Gdyby ktoś z was wiedział o organiście szukającym zatrudnienia proszę o kontakt z kancelaria parafialną.

Kochani wielu z was, w czasie, kiedy kościół był przymusowo zamknięty, wspomagało nas ofiarami przysyłanymi droga pocztową lub osobiście dostarczało ofiary na plebanie. Stokrotne Bóg Zapłać za troskę o naszą świątynie.

Zachęcam do lektury biuletynu parafialnego w wersji elektronicznej.

Fr. Włodzimierz

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
(założony w 1909)
460 Hudson Street
Hackensack, NJ 07601
Telefon: (201) 440-3224
Fax: (201) 641-8685
stjoseph10@verizon.net